Blog

Kuyumcular Çarşısı Kaçta Kapanıyor?

Kuyumcular Çarşısı Kaçta Kapanıyor?

Kuyumcular Çarşısı Kaçta Kapanıyor? Hem altın hem de gümüş ve diğer tüm değerli madenlerin alımı için kuyumcular tercih edilmektedir. Özellikle nişan ve düğün gibi özel anlarda sevdikleriniz için altın almayı tercih edebilirsiniz.

Takı ve aksesuar dışında yatırım amaçlı olarak da altın almak için kuyumculara gidilmektedir. Özellikle altın alma sezonu olarak bilinen düğün mevsiminde kuyumcuların çalışma saatleri de çok merak edilmektedir.

Kuyumcular çarşısı içerisinde yer alan mağazamızı ile iletişime geçerek hafta içi ve hafta sonu çalışma saatlerimiz ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kuyumcuların çalışma saatlerinde dönemsel olarak farklılık görülebilmektedir. Hafta içi ve hafta sonu farklı zaman aralıklarında çalışan kuyumcular resmi tatillerde de kapalı olabilir.

Ancak kuyumcular çarşısı içerisinde bulunan kuyumcuların çalışma saatleri de kendi içlerinde değişebilmektedir. Hafta içi genelde kuyumcular sabah saat 09:00’da açılmaktadır. Kapanış saati olarak ise en geç 18:00’e kadar hizmet vermektedirler.

Genel olarak kuyumcular cumartesi günleri de açık olabilmektedir. Bununla birlikte Pazar günleri kuyumcular açıktır.

Kuyumcular Çarşısı Tatillerde ve Bayramda Açık Mı?

Bayramlar ve tatillerde kuyumcular çarşısı ilk gün kapalıdır. Ancak arife günü ve bayramın diğer günlerinde de hizmet vermeye devam etmektedirler. Bunun yanı sıra resmi bayramlarda ve yılbaşı gibi tatil günlerinde de kuyumcular çarşısı açıktır.

Kuyumcular çarşısı Bursa’da kuyum ile ilgili en geniş hizmet ağına sahip olan yerdir. Kuyumculuk sektörünün kalbinin attığı yer olarak bilinen kapalı çarşıda değerli maden ve taşların alım ve satımı yapılmaktadır. Hemen tüm mesleklerde olduğu gibi kuyumculuk mesleğinin de belirli bir çalışma saati vardır.

Belirlenen bu zaman dilimleri aralığında aralıksız olarak kapalı çarşıda hizmet vermeye devam etmektedirler. Ancak kapalı çarşı içinde bulunan bazı kuyumcular ekstra özel bir durum olduğu zaman kapalı da olabilmektedir.

Kurucumuz Mustafa Turan liderliğindeki mağazamızın çalışma saatleri hakkında bilgi almak için mağazamız ile iletişime geçebilirsiniz. Altın alım satımı veya diğer takı aksesuarları almak ve satmak için istediğiniz zaman Turan Kuyumculuk mağazamızı tercih edebilir ve birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.