Blog

Altın Bilezikleri Bankaya Yatırma

Altın Bilezikleri Bankaya Yatırma

Altın Bilezikleri Bankaya Yatırma son dönemlerde pek çok kişinin tercih ettiği yatırım yöntemlerinden biridir. Özellikle yastık altındaki veya düğün sonrasındaki altınları ve takıları daha güvenli ve daha karlı bir şekilde değerlendirmek için sizler de altın bilezikleri bankaya yatırma yöntemini tercih edebilirsiniz.

Bunun için dilediğiniz zaman Mustafa Turan öncülüğündeki kuyumcu mağazamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde altınlarınızı güvende saklayarak herhangi bir hırsızlık gibi durum ile de karşı karşıya gelmemiş olacaksınız.

Ayrıca banka hesabında bulunan altınların değerine değer katmak da bu yöntem ile daha kolaydır. Peki, altın bilezikleri bankaya yatırma nasıl olur?

Altın Bilezikler Bankaya Nasıl Yatırılır?

Yıllardır biriktirdiğiniz veya düğününüze sizlere takılan küpe, yüzük, bilezik veya çeyrek ile diğer altıları istediğiniz zaman bankaya götürerek hesap açtırabilirsiniz.

Çalışmak istediğiniz bankanın şubesine götürdüğünüz altınlar ilk olarak gram şeklinde hesap edilmektedir. Daha sonra sizin adınıza açılan hesap içerisinde de gram olarak altınınız nakit para şeklinde değerlenmeye devam edebilmektedir.

Altın bilezikleri bankaya yatırma pek çok açıdan sizlere avantaj sunabilmektedir. Özellikle evde fiziki olarak sakladığınız altınlarınız çalınabilmekte veya kaybolabilmektedir.

Ayrıca altınlarınızın eğer kazanıp kaybettiğini de bu şekilde anlamanız pek mümkün değildir. Ancak altın bilezikleri bankaya yatırma yöntemi sayesinde istediğiniz zaman hesabınıza girerek altınlarınızın değerini de kontrol edebilme şansına sahip olabiliyorsunuz.

Üstelik açtırmış olduğunuz altın hesabınız üzerinden gram olarak altın almaya devam edebilirsiniz. Mevcut bulunan gram altınlarınızı ise daha hızlı ve son güncel fiyatlar üzerinden değer kaybetmeden de satabilme avantajına sahip olabilişiniz.

Altın bilezikler bankaya yatırıldıktan sonra dilerseniz vadeli hesap olarak de değerlenmeye devam edebilmektedir. Ayrıca hesabınızın alım satım kontrollerini daha güvenli ve hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken şey düğünde takılan veya yastık altında biriktirdiğiniz altınları bankaya götürmektir. Burada eksper yardımı ile altınlarınız gram olarak hesaplanarak banka hesabına aktarılmaktadır.

Birikimleriniz, banka aracılığı ile yine altın olarak değerlendirmek için altın bilezikleri bankaya yatırma yöntemi oldukça sağlıklıdır. Altın bilezikleri bankaya yatırma ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Turan Kuyumculuk mağazamız ile görüşebilirsiniz.