Blog

Altın Yüzükler Kaç Gram Olur?

Altın Yüzükler Kaç Gram Olur?

Altın Yüzükler Kaç Gram Olur? Her kadının hem aksesuar hem de yatırım amacı ile tercih ettiği altın yüzükler farklı gramlarda olabilmektedir. Genellikle işlemesi ve ölçü ayarlaması daha kolay yapılabildiği için altın yüzükler 22 ayar olarak tercih edilmektedir.

22 ayar yüzükler ise tasarıma ve üzerindeki değerli taşlara göre değişebilen gramlarda olabilmektedir. Sarı renk ve sade altın yüzükler ortalama olarak 15 ile 20 gam arasına değişebilmektedir.

Altın yüzükleri satarken kar elde edebilmek için ayar üzerinden değil ağırlık üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Bunun için aldığınız yüzük gramaj olarak ne kadar ağır ise o kadar karlı bir getirisi olacaktır. Altın gramları genellikle 3 gramdan başlayarak modele göre artabilmektedir.

Popüler 22 Ayar Altın Yüzük Modelleri

Altın yüzük modelleri içerisinde hem model hem de tasarım olarak en çok ürün çeşitliliğine sahip olan yüzükler 22 ayar olabilmektedir. 22 ayar yüzükler genelde 3 gramdan başlamaktadır.

Ürünün ağırlığı, genişliği ve büyüklüğü yanı sıra üzerindeki değerli taşların da ilave edilmesi ile birlikte gram olarak artabilmektedir. Beğendiğiniz altın yüzük sadece bir aksesuar değildir. İlerleyen dönemde nakite çevirebilir veya daha farklı bir takı ile de değiştirebilirsiniz.

Yüzük tasarımlarında her zaman seçiminiz altın modellerinden yana olacaksa gramajına dikkat etmenizde yarar olacaktır. Yatırım, birikimleri değerlendirmek veya aksesuar olarak kullanmak amacı ile 22 ayar altın yüzük modelleri içerisinden seçiminizi yapabilirsiniz.

Altın Yüzük Gramı Ne Olmalıdır?

Altın yüzükler ağırlığına ve tasarımına göre gram olarak değer kazanmaktadır. Altın yüzükler gram olarak ne kadar ağır olursa fiyat olarak da o kadar yüksek olacaktır. Ancak bütçenize uygun altın yüzük modelleri için Mustafa Turan öncülüğündeki kuyumcu mağazamızı tercih edebilirsiniz.

Birbirinden farklı model ve gram değerlerine sahip olan altın yüzükler herkesin bütçesine uygun fiyat aralıklarında sunulmaktadır. Altın yüzükler gram olarak bozdurulmak istenirse güncel altın gram fiyatları üzerinden değerlendirilmektedir.

Altın yüzükler gram olarak hesaplatmak ve bütçenize uygun değerlerdeki altın yüzük modelleri için mağazamızdaki modelleri inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve değer kaybetmeyen altın yüzük modellerini kişiye özel olarak da yaptırabilirsiniz.