Blog

Altın Yüzükler Kaç Ayar Olur?

Altın Yüzükler Kaç Ayar Olur?

Altın Yüzükler Kaç Ayar Olur? Binlerce farklı model arasından sizler de seçiminizi yaparak altın yüzük modelleri ile daha ışıltılı bir tarza sahip olabilirsiniz.

Altın yüzük modelleri denildiği zaman akla ilk olarak alyans ve tektaş altın yüzük çeşitleri gelmektedir. Ancak günlük kullanım için veya yatırım amaçlı olarak da altın yüzük modelleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Bütçenize uygun ve ileride de değerine değer katan bir yüzük modeli tercih etmek istiyorsanız seçiminizi 22 ayar altın yüzük modelleri içerisinden yapabilirsiniz. Hem alyans hem de diğer altın yüzük modelleri farklı gramaj ve ayarda olabilmektedir.

Sizi yansıtan modellere ulaşmak için Mustafa Turan kuyumcu mağazamızı tercih edebilirsiniz. İşçiliği kaliteli ve 22 ayar altın yüzük modellerimize göz gezdirebilir ve seçiminizi yapabilirsiniz.

14 Ayar Altın Yüzük Modelleri

14 ayar altın yüzükler sert bir yapıya sahip oldukları için uzun süreli kullanım adına ideal bir seçim olacaktır. Altının ayar olarak değeri yükseldiği zaman daha yumuşak olabilmektedir.

Ancak sert ayardaki altın yüzükler her türlü çizilme veya yamulma gibi sorunlara karşı da oldukça dayanıklı olabilmektedir. Bunun için alyans veya aksesuar olarak tercih edeceğiniz altın yüzük modellerinde ayar olarak her zaman 14 ayar modellere öncelik verebilirsiniz.

18 Ayar Altın Yüzükler

Sade ve desensiz olan altın yüzükler genelde 18 ayarda olabilmektedir. Yine kullanım ve sağlamlık açısından oldukça kaliteli bir kullanım sunabilmektedir. Genellikle 18 ayar içerisinde tasarlanan yüzükler daha çok alyans tipi ve sade modellerdir.

22 Ayar Altın Yüzükler

En çok ürün çeşitliliğine ve tasarımına sahip olan altın yüzük çeşitleri 22 ayardır. Kolay işlenebilme özelliği ve esnek bir yapıya sahip olduğu için 22 ayar altın her zaman daha çok avantajlı bir kullanıma sahiptir. Ölçü değişiminin 22 ayar altın yüzüklerde daha kolay bir şekilde yapılması da ayrıcalıklı bir kullanım sunabilmektedir.

24 Ayar Altın Yüzükler

Oldukça yumuşak bir yapıya sahip olan 24 ayar altın yüzükler en az model çeşitliliğine sahip olan altın ayarıdır. Bunun için altın yüzük alırken özellikle ayarına bakmanızda yarar olacaktır.