Blog

Altın Bilezik Modelleri Nelerdir?

Altın Bilezik Modelleri

Altın Bilezik Modelleri çok eski dönemlerden beri tercih edilmektedir. Günümüzde altın bilezikler takı olarak tercih edilirken aynı zamanda yatırım amaçlı olarak da değerlendirilmektedir.

Birbirinden farklı modelleri, gramajları ve işçilik detayları ile her tarza ve her stile hitap eden çeşitliliğe sahiptir. Genellikle değer kaybetmemesi ve daha fazla model seçeneğinin olabilmesi adına 22 ayar altın bilezik modelleri daha fazla tercih edilmektedir.

Mustafa Turan tarafından kurulan kuyumcu mağazamız ile iletişime geçerek sizler de modern ve klasik altın bilezik modelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Altın Bilezik Modelleri Nelerdir?

Her stile hitap edecek altın bilezik modelleri üzerindeki işlemeler ve değerli taşlara ile bileziğin kalınlığına göre farklı gruplarda incelenebilmektedir. Altın bilezikler modelleri ve çeşitlerini sizler için sıraladık.

Tel Bilezikler

Klasik bilezik modelleri içerisinde yer alan tel bilezikler genellikle 22 ayar olabilmektedir. En az 8 mm genişliğinde olan tel bilezikler en popüler takılar arasında yer almaktadır.

Şarnelli Bilezikler

Tel bilezik modellerinden farklı olarak şarnelli bilezik modellerinin iç ve son bölümlerinde destekleyici halkalar yer almaktadır. Bunun için de orta bölümleri biraz daha ince olabilmektedir.

Gramaj olarak benzer bilezik modellerine göre biraz daha hafif bir yapıdadır. Daha zarif bir bilezik modeli olduğu için biraz daha dikkatli kullanılması tavsiye edilmektedir.

Burma Bilezikler

Altın bilezik modelleri denildiği zaman akla ilk olarak gelen modeller burma bileziklerdir. Genelde işçilik olmadan tasarlanabilmektedir.

Ayrıca Adana, Erzurum ve ikili burma gibi farklı modelleri ile de tanınmaktadır. Burma bilezik modellerinin tel bileziklerden farkı ise genişlik açısından değerlendirilmektedir. Burma bilezik modelleri gram olarak farklı gruplarda incelenebilmektedir.

24 ayar bilezik modeller, altın bilezikler modelleri genelde 22 ayar olarak tercih edilir. Ancak 24 ayarda da bulabileceğiniz pek çok bilezik modeli bulunmaktadır. 22 ayara göre 24 ayar bilezikler yapı olarak daha yumuşaktır.

Bunun için de pek elverişli bir kullanıma sahip olmadıkları bilinir. Ancak altında her zaman 22 ve 18 ayar ile 14 ayar sertlik açısından daha uzun süreli ve sağlıklı bir kullanım sunabilmektedir.