Blog

Altın Kolyeler Kaç Ayar Olur?

Altın Kolyeler Kaç Ayar Olur?

Altın Kolyeler Kaç Ayar Olur? Altın kolyeler hem kadınlar hem de erkekler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Onlarca farklı model ve tasarım arasından sizler de size hitap eden bir altın kolye modelini tercih edebilirsiniz.

Mustafa Turan öndeliğinde özgün tasarımları ile dikkat çeken kuyumcu mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Hem yatırım hem de takı ve aksesuar olarak tercih edeceğiniz altın kolye modelleri ile kendinizi daha özel hissedebilirsiniz. Altın kolyeler genellikle 22 ayar olarak tasarlanmaktadır.

Ancak seçmiş olduğunuz modele göre altının gramajı da değişebilmektedir. Altın kolyelerin uç kısımları farklı bir ayarda olurken zincirleri daha farklı bir gramajda olabilmektedir.

Genellikle kolyelerin uç kısımlarının 22 ayar olarak tercih edilmesinin en önemli nedeni ise daha kolay bir şekilde kişiye özgü olarak tasarlanabilmesidir.

Altın Kolye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın kolyeler kaç ayar sorusu oldukça sık merak edilmektedir. Genelde 22 ayar olarak üretilen altın kolyeler farklı gramajlarda da olabilmektedir. Ancak en çok model çeşitliliğinin 22 ayar altın kolye çeşitleri olduğunu da söylemek mümkündür.

Altın kolye seçerken her zaman doğru gram ve modelden yana seçim yapmalısınız. Özellikle altın kolyeler yatırım amacı ile de tercih edilen ürünler olduğu için 22 ayar veya 24 ayar olarak alınması tavsiye edilmektedir.

Ancak 14 ayar altın kolyeler de biraz daha günlük kullanım ve aksesuar olarak tercih edilmektedir. Ancak yine de alacağınız altın kolyelerin fiyatları modeldeki işçiliğe göre de farklı gösterebilmektedir.

Altın Kolyelerde Ayar Nerede Görünür?

Altın kolyelerde ayarlar genellikle kolyelerin klips bölümünde bulunmaktadır. Bazı kolyelerde ise iç kısmında ayar yazabilmektedir. Eğer kolyenin herhangi bir yerinde ayar veya benzeri bir kod görmüyor iseniz kuyumcu mağazamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kullanımdan dolayı veya yıpranmadan dolayı altın kolyelerdeki ayar kodları silinebilmektedir. Ancak altın kolyelerin pek çoğunun ayar ve gramaj hesabı için kuyumculardan yardım alabilirsiniz.

Sadece gold altın için değil beyaz altın kolye modellerinde de ayar genelde 24 ayar olarak tasarım yapılmaktadır. Altın kolye ayar hesaplaması ve modelleri için mağazamız ile görüşebilirsiniz.