Blog

Bursa Kuyumcular Çarşısı

Bursa Kuyumcular Çarşısı, sadece ülkemizin değil dünyanın da dikkatini çeken en önemli kuyum merkezlerinden biridir. İçerisinde pek çok farklı kuyumcu dükkanının yer almış olduğu Bursa kuyumcular çarşısı aynı zamanda şehrin de en eski yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin de en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olarak bilinen Bursa kuyumcular çarşısı şık ve gösterişli dükkanları ile dikkat çekmeye devam etmektedir.

Bursa’nın Gözbebeği: Kuyumcular Çarşısı

Bursa denildiğinde ve ticaret söz konusu olduğunda akla ilk olarak gelen yerlerinden biri kesinlikle kuyumcular çarşısıdır. Ülke genelinde benzerleri olan ancak en büyük dükkan ve ürün kapasitesine sahip olan Bursa kuyumcular çarşısı dokusu ile de bir adım önde olmayı başarmaktadır.

Bursa kuyumcular çarşısı sadece günümüzdeki konumu itibari ile değil geçmişe tanıklığı ile de oldukça özel bir yere sahiptir. Yıldırım Bayezid tarafından yapılmış olan bir bedesten içerisinde yer alan Bursa kuyumcular çarşısı o dönemde de bankacılık işlemleri için ilk adımların atıldığı bir yer olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde sadece kuyumcuların yer aldığı bir kapalı çarşı olarak kullanılan Bursa kuyumcular çarşısı müşterilerine pek çok farklı ürün alternatifi sunması açısından öne çıkmaktadır.

İstediğiniz tüm altın, gümüş, pırlanta ve değerli taşlar ile ilgili takıları Bursa kuyumcular çarşısı içerisinde bulabilirsiniz. Sürekli olarak döviz ve altın fiyatlarına göre güncellenen fiyatları ile de büyük bir güven teminatı sunmaktadır.

Altın kolyeler, kemerler, özel tasarımlı kolye ve yüzük modellerini sadece Bursa kuyumcular çarşısı içerisinde bulabilirsiniz.

Buradaki pek çok kuyumcunun uzun yıllardır bu mesleği yapmasından dolayı en kaliteli kuyum alışverişi deneyimini de yine Bursa kuyumcular çarşısı içerisinde yaşayabilirsiniz.

Günümüzde pek çok ilden ve yurt dışından pek çok kişi Bursa kuyumcular çarşısını ziyaret ederek en özel tasarımlı altın ve pırlanta takılar ile kuyum alışverişini yapmaktadır. Kaliteyi ve en önemlisi de güveni göz önünde bulundurarak alışveriş yapabileceğiniz Bursa kuyumcular çarşısı içerisinde her tarza ve her stile hitap eden ürünleri ile birinden farklı kuyumcu dükkanı yer almaktadır. Bedesten içinde yer alan ve günümüzde giderek tarihi dokusunun yanı sora modernleşen Bursa kuyumcular çarşısı içerisinde istediğiniz altın takı ve aksesuarları alabilirsiniz.