Blog

Altın Bilezikler Kaç Para?

Altın Bileklikler Kaç Para?

Altın Bileklikler Kaç Para? Ülkemizde birikimleri değerlendirmek için en çok altın bilezik modelleri tercih edilmektedir. Paranın değerini korumak ve kar elde etmek için genelde kadınlar 22 ayar bilezik tercih etmektedir. Ancak altın bilezik fiyatları farklı etkenlere göre değişebilmektedir.

Mustafa Turan liderliğindeki kuyumcu mağazamızdan sizler de özel tasarımlı veya klasik altın bilezik modellerini satın alabilirsiniz. Peki, altın bilezikler kaç para ve fiyatlar neye göre belirleniyor?

22 Ayar Bilezik Fiyatları

Takı ve yatırım amaçlı olarak tercih edilen 22 ayar bilezik modelleri işçilikli veya işçiliksiz olarak değer kazanabilmektedir. Eğer alacağınız bilezik modelinin yan tarafında bir kilit bulunuyor ise bu modeldeki ürünlerde işçilik var kabul edilmektedir.

Ayrıca bilezik, tamamen kilitsiz ve halka şeklinde olan modellere verilen bir isimdir. Diğer kilit sistemi olan modeller ise kelepçe olarak tanımlanabilmektedir. Ancak işçilik olsun olmasına kelepçe ve altın bileziklerin alım satımında herhangi bir zarardan bahsetmek mümkün değildir.

Ancak yine de birikiminizi değerlendirmek için alacağınız modellerde işçilik olmaması sizlere satış sırasında az zarar etme avantajı sunabilmektedir.

Bilezik Fiyatlarına Ulaşmak İçin Tıklayınız

22 Ayar Bilezik Hesaplama

Altın bilezikler hem gramına hem de üzerindeki işçilik detaylarına göre farklı fiyatlarda olabilmektedir. Ayrıca günümüzde altın bilezik modelleri üzerinde değerli taşlar da kullanılabilmektedir.

Bunun için tercih edeceğiniz modellerde her zaman farklı fiyat aralıkları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bilezik modelleri bölgeden bölgeye göre de değişebilmektedir. Kapalıçarşı’da her zaman daha uygun fiyatlara altın bilezik modeli bulabilirsiniz.

Altınlar saf olarak alınarak işlendikten sonra takı veya aksesuar olarak kullanılmaktadır. Altın bilezik üzerinde işçilik detayı ne kadar fazla ise fiyatı da o kadar değişebilmektedir.

Ancak en çok 22 ayar ve 24 ayar bilezik modelleri tercih edilmektedir. Altın bilezik fiyatları hesaplanırken sadece gram üzerinden hesap yapılmamaktadır. Yine de bileziğin altın oranı gramaj olarak ne kadar artarsa fiyatı da o kadar yüksek olabilmektedir.

Sizler de beğendiğiniz 22 ayar altın bilezik fiyatları ve modelleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız mağazamız ile iletişime geçebilirsiniz.