Blog

Altın Bilezik Kaç Ayar Olur?

Altın Bilezik Kaç Ayar Olur? Özellikle kadınların en çok tercih ettiği ziynet takılarından olan altın bilezikler birbirinden farklı ayarlara da sahiptir. Hem ayar hem de model olarak oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan altın bilezik modelleri arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz.

Altın Bilezik Kaç Ayar Olur?

Her dönem tercih edilen ve zamansız bir şıklığın sahibi olan altın bilezik modelleri genellikle 22 ayar altından tercih edilmektedir. Günümüzde artık altın bilezik modelleri değerli taşlar ile de birleştirilerek daha modern tasarımlar ile sizlere sunulmaktadır. Hem altın bileziğin ayarı hem de işçiliği fiyatlarında farklılık oluşmasına neden olabilmektedir. Eğer tercih edeceğiniz altın bilezik modeli üzerinde değerli taşlar da bulunuyor ise standart bir 22 ayar altın bilezik modeline göre fiyatı değişebilmektedir.

Altın ayarı standart olarak 24 ayar saf altın oranı üzerinden değerlendirilmektedir. Ancak en çok tercih edilen altınlar içerisinde ata lira altını 22 ayardır. Bilezik modellerinde de 22 ayar altın oldukça sık tercih edilmektedir.

Bileziklerde veya diğer aksesuar olarak kullanılacak altın takılarda son dönemlerde 14 ayar ve 8 ayar altın da oldukça sık kullanılmaktadır.

22 Ayar Bilezik Modelleri

Bileği tamamen saran ve gösterişli duruşu ile her kadının dikkatini çeken 22 ayar altın bilezik modelleri hem yatırım hem de takı olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Klasik bir bilezik modeli dışında artık çeşitli taşlar ve figürler ile hareketlendirilerek tasarlanan bilezik modellerini de tercih edebilirsiniz. Nazar ve yonca desenli 22 ayar bilezik modelleri son dönemlerde en çok tercih edilen takılar arasında yer almaktadır.

Yatırımlık Altın Bilezik Ayarları

Eğer almış olduğunuz altın bilezik modellerini yatırım amaçlı olarak kullanmak istiyorsanız tercihinizi 22 ayar altın bilezik modellerinden yana yapabilirsiniz. Ziynet grupları içerisindeki diğer ürünler ile kıyaslandığında ata lirası ile birlikte 22 ayar bilezik modellerinin de en çok yatırım aracı olarak tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ancak 22 ayar bilezik alırken üzerinde eklenti bir figür olup olmadığına ve işçiliğine de dikkat ederek seçimlerinizi yapmalısınız.